Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
تصویری
تیر 1396
خبر و رسانه
دی 1395
شرایط خرید و فروش
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حراج تهران ابتکاری است فرهنگی-اقتصادی در پاسخ به استقبال فزاینده از آفرینش‌های هنری و یک فرصت منحصر به فرد برای دست‌یابی به شاخص‌ترین آثار هنر مدرن و معاصر ایران در شرایطی مطلوب و مطمئن. برگزارکنندگان این رویداد، که در این متن حراج‌گزار نامیده می‌شود، مصمم به بهره‌گیری از بهترین تجربیات و تسهیلات در گرد‌آوری و ارائه شایسته آثار هنری فاخر برای مشتاقان فرهیخته آن هستند. اینک با تقدیم احترامات والا به هنرمندان و مجموعه‌دارانی که نقشی ستودنی را در اشاعه میراث فرهنگی و هنری ایرانیان ایفا می‌کنند، شرایط عمومی این حراج را به شرح ذیل اعلام می‌دارد.

 

  1. آثار هنری بر مبنای ارزش کیفی آنها و بر حسب علاقه مندی متقاضیان، توسط برگزارکنندگان حراج، انتخاب و بر اساس قیمت پایه مورد توافق با صاحب اثر در حراج ارائه خواهد شد. آثار انتخاب شده به مدت 3 روز در هتل پارسیان آزادی در معرض مشاهده علاقه مندان بوده و در عصر روز چهارم طی مراسمی به حراج گذاشته خواهد شد.

 

  1. قیمت آثار در یک مزایده آزاد و بر مبنای رقم نهایی چکش خورده در حراج تعیین شده و هیچ مبلغی افزون بر آن از خریدار مطالبه نخواهد شد. فروش آثار به ترتیب شماره آنها در کاتالوگ نمایشگاه صورت میپذیرد.

 

  1. تنها متقاضیانی که پیشاپیش ثبت نام و شماره مزایده دریافت کرده اند، مجاز به شرکت در حراج میباشند. برای خرید آثار از نظر تعداد محدودیتی وجود ندارد، لیکن فروشنده یا صاحب اثر مجاز به شرکت در مزایده آن نیست.

 

  1. حراج گزار در این حراج، صاحب یا مالک اثر نبوده و تنها از طرف مالک اثر برای فروش آن اقدام مینماید و هیچگونه انتقال مالکیتی در خصوص اثر به وی صورت نمی پذیرد. حق الزحمه (حق العمل) حراج گزار صرفاً بابت آماده سازی شرایط حراج و برگزاری آن و فراهم نمودن تسهیلات اجرای این معامله است.

 

  1. خرید آثار از حراج به دو صورت ذیل امکان پذیر است:

الف) خریدار میتواند دو روز قبل از مزایده با حضور درمحل برگزاری حراج و تکمیل فرم خرید حضوری، در آن شرکت کند.

ب) خریدار میتواند دو روز قبل از مزایده با حضور درمحل برگزاری حراج و تکمیل فرم خرید غیرحضوری با ارتباط تلفنی هنگام مزایده، در آن شرکت کند.

  1. برای هر اثر، دو برآورد کمینه و بیشینه تعیین شده است. مزایده معمولاً از رقمی پایین تر از برآورد کمینه آغاز شده و به ترتیب زیر افزایش خواهد یافت:

تا مبلغ 20 میلیون تومان هر بار یک میلیون تومان افزایش.

از 20 تا 50 میلیون تومان هر بار دو  میلیون تومان افزایش.

از 50 تا 100 میلیون تومان هر بار پنج میلیون تومان افزایش.

از مبلغ 100 تا 200 میلیون تومان هر بار ده میلیون تومان افزایش.

از مبلغ 200 تا 500 میلیون تومان هر بار بیست میلیون تومان افزایش.

از مبلغ 500 میلیون تا یک میلیارد تومان هر بار پنجاه میلیون تومان افزایش.

از مبلغ یک میلیارد تومان به بالا هر بار صد میلیون تومان افزایش.

 

  1. حراج گزار با موافقت صاحب اثر رقمی کمتر از برآورد را به عنوان رزرو یا پایه فروش تعیین خواهد کرد و مجاز به فروش اثر از طرف صاحب اثر در این مبلغ و بالاتر از آن میباشد. در صورت عدم تعیین رقم رزرو، حراج گزار مجاز به فروش اثر از طرف صاحب اثر به قیمت برآورد کمینه و بالاتر از آن است.

 

  1. مزایده روی بالاترین پیشنهاد، چکش خورده و پایان میپذیرد. پیشنهاد دهنده نهایی متعهد به خریداری اثر در این قیمت است و در صورت استنکاف یا عدم پرداخت وجه اثر در موعد مقرر، مسئولیت هرگونه ضرر و زیان وارده را راساً تقبل میکند. بخشی از این ضرر و زیان حق العمل حراج گزار است که متقاضی، موظف به پرداخت آن می باشد.ضمن آنکه حق قانونی صاحب اثر برای مطالبه خسارت وارده محفوظ است.

 

  1. خریدار موظف است مبلغ خریداری شده را حداکثر دو هفته پس از حراج به حراج گزار به نیابت از صاحب اثر پرداخت کند. این پرداخت می تواند به صورت چک یا واریز در وجه حساب حراج انجام پذیرد. آثار خریداری شده حداکثر یک هفته پس از دریافت وجه آن در ایران و دو هفته بعد در خارج از ایران تحویل خواهد شد.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.