110 نصرت‌الله مسلمیان (متولد 1330) سایر آثار
هشتمین حراج تهران حراج دی 1396
سایر آثار
  • نام هنرمند: نصرت‌الله مسلمیان (متولد 1330)
نام اثر : بدون عنوان

امضاء: «مسلمیان 1390 2011» (پایین چپ)
رنگ‌روغن روی بوم
200×200 سانتی‌متر
تاریخ اثر: 1390
پشت این اثر اندکی مرمت شده است.


برآورد قیمت : 600 - 400 میلیون ریال

رقم نهایی فروش: 48,000,000 تومان

اطلاعات اثر

نام اثر : بدون عنوان

امضاء: «مسلمیان 1390 2011» (پایین چپ)
رنگ‌روغن روی بوم
200×200 سانتی‌متر
تاریخ اثر: 1390
پشت این اثر اندکی مرمت شده است.

درباره اثر

بوم‌های برانگیزاننده مسلمیان ابهام و تردیدی که جامعه معاصر ایرانی را فراگرفته بازتاب می‌دهند. چهره‌ای که با قدرت و نفوذ بسیار به بیننده می‌نگرد، نگاه او را به چالش می‌طلبد. گستره وسیع زردفام، چهره‌ای زنانه را در بستر خود بازمی‌نماید که مرثیه درونی هنرمند را به تمثیل بیان می‌دارد. حضور رنگ در نقاشی‌های وی تغزلی و ادراکی است و نقشی پویا در بیان محتوا ایفا می‌کند. فرم‌ها نمادین‌اند و طبیعتی بیانگر دارند و شیوه رنگ‌آمیزی را که با روانی و سیالیت ارایه شده محدود نمی‌سازند.

نقاشی نصرت‌الله مسلمیان تجلی دغدغه‌های اجتماعی - سیاسی و زیبایی‌شناسانه اوست و بیننده را در پیام‌هایی انتقادی، اجتماعی، سیاسی، هستی‌شناسانه یا ترکیبی از همه اینها سهیم می‌کند. وی از توانایی هوشمندانه تکنیکی‌اش برای بیان موقعیت پیچیده زندگی انسانی و مسایل اجتماعی بهره می‌برد. به همین دلیل بسیاری از نقاشی‌های وی بازتاب کشمکش‌ها و آشفتگی‌های زمانه‌اند و  پیوسته به واقعیت‌های موجودی ارجاع می‌دهند که اگرچه به صراحت نمایان نیستند، ولی نیازمند توجه‌اند. آثار او نمایانگر این پرسش است که چگونه یک تصویر می‌تواند پیام‌های وجودی و احساسی را تسخیر كند. نقاشی‌های مسلمیان پیچیده‌اند و همواره نمودی هستند از آزمون‌های تکنیکی و شیوه‌های متنوع؛ جایی که دو رویکرد فیگوراتیو و آبستره با هم تلاقی می‌کنند.

مسلمیان در پرتره‌های مشهور خود که بارها در حراج‌های داخلی و بین‌المللی به فروش رسیده‌اند، به وضوح قصد دارد تا از قراردادهای بازنمایی تخطی کند. بازی چندمعنایی مفاهیم تراژدی و نومیدی در تمامی آثار او گسترش می‌یابد و در انتخاب اشکال بازنمایانه کنایی و تلخ بیان می‌شود. پرتره‌های هنرمند به شکل نافذی به سمت بیننده می‌آیند، ولی هم‌زمان فاصله‌ای را با او حفظ می‌کنند.

شما در حال ثبت پیشنهاد خرید اثر شماره 110 از نصرت‌الله مسلمیان به مبلغ هستید آیا پیشنهاد خود را تایید میکنید؟
توجه: کلیک روی گزینه بله به منزله قبول قوانین و مقررات است.