79 محمود بخشی (متولد 1355) سایر آثار
دهمین حراج تهران حراج دی 1397
سایر آثار
  • نام هنرمند: محمود بخشی (متولد 1355)
نام اثر : دیوار بهمن

امضاء: «Mahmoud Bakhshi 2011» (روی پایه)
سیگار و آهن گالوانیزه
40×100×250 سانتیمتر
تاریخ اثر: 1389
تک‌نسخه


برآورد قیمت : 3,500 - 2,500 میلیون ریال

رقم نهایی فروش: 400,000,000 تومان

اطلاعات اثر

نام اثر : دیوار بهمن

امضاء: «Mahmoud Bakhshi 2011» (روی پایه)
سیگار و آهن گالوانیزه
40×100×250 سانتیمتر
تاریخ اثر: 1389
تک‌نسخه

درباره اثر

جلوه مهم آثار محمود بخشی مواد و مصالح پیش پا افتاده است که او آن‌ها را از میان وسايل معمول و کاربردی زندگی روزمره شهری انتخاب می‌کند تا نشانه‌هايی از معضلات و دغدغه‌های زندگی معاصر را پیش روی بیننده بگذارد. شاخص‌ترین آثار بخشی مجموعه‌های «سرزمين من»، «باغ گل سرخ» و «دیوار بهمن» هستند با دستمایه‌های موضوعی از جنگ و خاطرات هنرمند که از ظرفیت معنایی و نشانه‌شناختی فراوانی برخوردارند.

اثر حاضر چیدمانی است که در نگاه اول فقط یک دیوار می‌نماید با نقشمایه‌های هندسی تزیینی هنر اسلامی. این دیوار به وسیله فرم ساختاری تعداد بی‌شماری سیگار «بهمن» به هم متصل شده است. محمود بخشی از نمادهای تصویری هنر سنتی اسلامی بهره می‌برد تا مسایل زندگی معاصر ایران را با زبان کنایه‌ای مورد اشاره قرار دهد. سیگارهای بهمن علاوه بر این، به مفاهیم شناخته‌شده شهری دیگری چون نام یک ماه از سال ایرانی، میدانی به همین نام در شهر تهران و سینمایی با همان عنوان اشاره دارد.

محمود بخشی پس از آن که در سال 1388 موفق به دریافت جایزه بهترین هنرمند «Magic of Persia» در رویال کالج لندن شد، فرصت برگزاری نمایشگاه در یکی از معتبرترین گالری‌های دنیا یعنی گالری ساتچی این شهر را به‌دست آورد و از آن پس به یکی از چهره‌های مهم هنر نسل جدید ایران در سطح بین‌المللی بدل شد. این موفقیت وضعیت مارکت هنر او را نیز به شکل چشمگیری ارتقاء بخشید. آثار این هنرمند در کلکسیون موزه‌ها و مجموعه‌های معتبر ایران و جهان نگهداری می‌شود.

شما در حال ثبت پیشنهاد خرید اثر شماره 79 از محمود بخشی به مبلغ هستید آیا پیشنهاد خود را تایید میکنید؟
توجه: کلیک روی گزینه بله به منزله قبول قوانین و مقررات است.