4 عین‌الدین صادق‌زاده (متولد 1345) سایر آثار
هشتمین حراج تهران حراج دی 1396
سایر آثار
  • نام هنرمند: عین‌الدین صادق‌زاده (متولد 1345)
نام اثر : بدون عنوان

امضاء: « عین‌الدین صادق‌زاده 1395» (پایین وسط)
قیر، مرکب و ورق نقره روی بوم
چهارلته‌ای، هر لت 81×81 سانتی‌متر، در مجموع 162×162 سانتی‌متر
تاریخ اثر: 1395


برآورد قیمت : 700 - 500 میلیون ریال

رقم نهایی فروش: 110,000,000 تومان

اطلاعات اثر

نام اثر : بدون عنوان

امضاء: « عین‌الدین صادق‌زاده 1395» (پایین وسط)
قیر، مرکب و ورق نقره روی بوم
چهارلته‌ای، هر لت 81×81 سانتی‌متر، در مجموع 162×162 سانتی‌متر
تاریخ اثر: 1395

درباره اثر

عین‌الدین صادق‌زاده از جمله نسل دوم خوشنویسان معاصر و یکی از چهره‌های فعال در زمینه نقاشیخط ایرانی در دو دهه اخیر است. وی پس از تحصیل در رشته گرافیک، کم‌کم گرایش‌ به ترکیب‌های مدرن در هنر ایران پیدا کرد و به طور همزمان با مطالعه بر خوشنویسی کلاسیک ایرانی (به‌خصوص قلم شکسته‌نستعلیق) توانست تجربه‌هایی متفاوت را در این عرصه با استفاده از ماده قیر روی بوم و اقتباس از مهم‌ترین هنرهای جهان اسلام یعنی خوشنویسی به ارمغان بیاورد.

اثر حاضر نیز نمونه‌ای موفق از کارنامه هنری صادق‌زاده در سال‌های اخیر است که در خلق آن هنرمند تلاش کرده تا با برداشتی آزاد از فرم‌های درهم‌تنیده کلمات و حروف فارسی شکسته‌نستعلیق ترکیبی تازه بیافریند. در این اثر هنرمند با در هم ریختن معیارها و استتیک خط شکسته‌نستعلیق و با بهره‌گیری از ماده قیر به یک بافت چندلایه با سایه‌روشن‌های خاص دست یافته که در ترکیب با ورقه طلا و تقسیم اثر به چهارلته و در کنار هم قرار دادن دوباره آنها ساختاری منسجم و مستقل ایجاد کرده است.

اثر حاضر روایتی معاصر از سنت خوشنویسی ایرانی است که با قلم هنرمند کیفیتی نقاشانه به خود گرفته و تلاشی برای انتقال متن و عبارتی خاص و کلمات قابل خوانش در آن صورت نگرفته است. هدف ایجاد بافتی متقاطع و ترکیبی خلاق از فرم حروف و بازتعریف نگره تزیینی، با انگیزه استفاده از گزاره‌های آشناست.

شما در حال ثبت پیشنهاد خرید اثر شماره 4 از عین‌الدین صادق‌زاده به مبلغ هستید آیا پیشنهاد خود را تایید میکنید؟
توجه: کلیک روی گزینه بله به منزله قبول قوانین و مقررات است.